banner

Prodám PanzerGlass Edge-to-Edge pro Xiaomi Mi 9 SE, rozbaleno 5422490 rozbaleno

9:00 7.10.2020 | Praha | prohlédnuto 15x

PanzerGlass Edge-to-Edge Case Friedly je tvrzené ochranné sklo s černým orámováním, které pokrývá a chrání displej, včetně jeho zahnutých okrajů. Dokonale tak ochrání displej vašeho mobilního telefonu před poškrábáním, nečistotami a nárazy. Sklo je vhodné pro použití telefonu v pouzdru.

PanzerGlass Edge-to-Edge Case Friedly nepokrývá celou čelní stranu telefonu až k okrajům, ale končí cca. 2 - 3 mm od okraje displeje. Je tak vhodné pro použití telefonu v pouzdru. Sklo má s ohledem na maximální ochranu zařízení tloušťku 0,4 mm. Vrchní oleofobní vrstva skvěle odolává mastnotě z rukou a velmi snadno se čistí. Pod ní se nachází samotné tvrzené sklo, které je až 9x pevnější než obyčejné sklo. Třetí vrstva je vyrobena z polyethylenu, který v případě fatálního poškození zabraňuje roztříštění skla a případné střepy drží pohromadě. Spodní silikonová vrstva umožňuje dokonalé přilnutí fólie k telefonu bez vzduchových bublin, včetně jednoduchého sundání.

Vlastnosti:
-Speciální tvrzené japonské sklo Asahi
-Tvrdost 9H, nejvyšší tvrdost ochranných skel na trhu
-Tloušťka pouze 0,4 mm
-Kryje a chrání celou plochu displeje
-Je vhodné pro použití v pouzdru
-Vynikající optické vlastnosti
-Kvalitní oleofobní vrstva proti otiskům prstů
-Bezproblémové ovládání telefonu
-Žádné střepy při poškození
-Jednoduchá instalace i reinstalace

PanzerGlass vyrábí skla v těchto provedeních:
- Standard / Original je sklo, které končí v místě, kde displej přestává být rovný, nejčastěji okolo 3 mm od okraje. Je vhodné pro použití s pouzdrem.
- Edge to Edge je rovné sklo až do krajů displeje s okraji v barvě telefonu nebo celé čiré
- Edge to Edge Case friendly je rovné nebo zahnuté sklo s okraji v barvě telefonu, ale nemusí být až k okraji. Proto jej lze použít s většinou pouzder.
- Premium je sklo se zahnutými okraji až do úplných krajů displeje na bocích telefonu, které nemusí být vhodné v kombinaci s pouzdrem.
Skla PanzerGlass úspěšně prošla přísnými testy nezávislým sdružením TÜV (Technischer Überwachungs-Verein), které testovalo odolnost proti různým druhům nárazů a schopnost ochránit displej zařízení.

Naše tipy pro výběr vhodného ochranného skla:

Pozor na použití ochranného zahnutého skla s pouzdrem
Pouzdro lze použít v kombinace s ochranným sklem pouze pokud na sebe netlačí. U rovných skel k tomu nedochází. Může k tomu docházet pouze u zahnutých skel, která pokrývají i zahnuté (zaoblené) okraje displejů mobilních telefonů. Zahnutá ochranná skla jsou po obvodu náchylnější na odlepení. Pokud se navíc pouzdro dotýká okraje zahnutého skla nebo dokonce na něj tlačí, tak se ochranné sklo může po čase mírně odlepit. Tím pod něj začne pronikat jemný prach, což sice na ochranné funkci nic nemění, ale je to ošklivé a časem se lehce odlepené sklo může odlepit úplně. Ochranná skla vhodná pro použití s pouzdrem, též označovaná jako Case Friendly, proto nemůžou pokrývat celou zahnutou plochu displeje. Vždy musí nechat okraj zahnutého displeje bez pokrytí, aby na ně kryt netlačil. Case Friendly skla typicky končí cca 1 - 2 mm od kraje displeje.

Jak poznám, že ochranné sklo je kompatibilní s mým krytem?
Je to jednoduché, stačí sklo přiložit na displej telefonu v pouzdru nebo obalu a hned uvidíte, zda se sklo někde nedotýká pouzdra nebo dokonce přes něj nepřesahuje. Takové sklo je pak nevhodné.

K čemu je dobrá informace o tloušťce ochranného skla?
Ochranná skla mají typicky tloušťky 0,2 mm, 0,33 mm, 0,4 mm. Obecně platí, že čím je sklo tlustší, tím větší ochranu před nárazem poskytuje. Na druhou stranu, čím je sklo tenčí, tím je na displeji méně vidět a méně váží. Co se týče ovládání, tak rozdíly nejsou žádné.Tvrdost ochranného skla
Mezi výrobci se vžilo označování tvrdosti skel podle stupnice tvrdosti tužek, kde 9H je nejtvrdší grafitová tuha. Je to zavádějící, protože ani ta nejtvrdší tužka neudělá vryp do skla, jinak by nemohla kreslit po papíře. Pro hodnocení tvrdosti by správnější bylo značení podle Mohsovi stupnice tvrdosti minerálů, kde běžné sklo má stupeň tvrdosti 5, kvalitní tvrzená ochranná skla kolem 6,5 a diamant 10. Než vybírat ochranné sklo podle tvrdosti udávané výrobci, doporučujeme vybírat sklo podle použitého materiálu. Další rady a informace o ochranných sklech najdete v našem návodě Jak vybrat ochranné sklo pro telefon nebo tablet?Návod na použití skla:
-Důkladně očistíme displej od mastnoty a nečistot. Jakákoliv, byť sebemenší nečistota, bude pod sklem po aplikaci vytvářet vzduchovou bublinu a sklo tím znehodnotíte.
-Na jedné straně odstraníme spodní krycí fólii, která sklo chrání zespoda.
-Sklo jemně umístíme touto stranou na displej tak, aby nikde nepřesahovala nebo nezanechávala mezery.
-Pokud se vytvoří nějaké vzduchové bubliny, vytlačíme je k nejbližšímu okraji. U zaoblených skel navíc přitlačíme sklo kolem celého okraje.
-V případě nepovedeného pokusu je možné sklo lehce sundat a zkusit to znovu.
Tip: Doporučujeme nalepovat sklo mimo průvan a v co nejméně prašném prostředí.

© Sunnysoft s.r.o.

cena: 349 Kč